Kısaca Kentsel Dönüşüm Kanunu Anlatmak Gerekirse;

Kentsel Dönüşüm Kanun ile eski

kamagra oral jelly usa

, ekonomik ömrünü tamamlamış, deprem hasarlı, kaçak binalarınız için T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığıca Lisanslandırılmış Antakya İlkcan Kentsel Dönüşüm başvuruda bulunup Deprem Risk Raporu alarak binalarınızı yaşanabilir, depreme dayanıklı olarak yeniden inşaa edebilirsiniz. Bunun için BELEDİYE’ ye başvurmanıza, TOKİ, DEVLET’ i beklemenize gerek yok. Türkiye’ nin her yerinde SİZİN TALEBİNİZ ve İNSİYATİFİNİZ ile bu kanundan yararlanabilirsiniz.

Antakya İlkcan Kentsel Dönüşüm  binanız için hazırlayacağı Deprem Risk Raporu sonucu Bakanlık ile anlaşma sağlayan İŞBANKASI’ nın Kentsel Dönüşüm Kredisinden yararlanarak binanızı yeniden inşaa ettirebilir veya takviye güçlendirme yaptırabilirsiniz.

DEPREM RİSK RAPORU NASIL ALIRIM?
BAKANLIK LİSANSLI ŞİRKETİ Antakya İlkcan Kentsel Dönüşüm, arsa tapusu veya daire tapunuz ile ( kat mülkiyet yada kat irtifaklı) 1 Binadan 1 Kişinin başvuruda bulunması yeterlidir. Antakya İlkcan Kentsel Dönüşüm UZMAN KADROSU ile binanızda gerekli teknik incelemeleri yaparak Binanız için Deprem Risk Raporunu hazırlayacak ve Bakanlıktan onayını alacaktır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ ve KİRA YARDIMI KULLANABİLİR MİYİM?
Binanız için TEKTAŞ MÜHENDİSLİK’ in hazırlamış olduğu Deprem Risk Raporunun Bakanlıktan ONAYI alındıktan sonra ilgili bankanın Kentsel Dönüşüm Kredisinden veya Kira yardımlarından yararlanarak binanızı yenileyebilirsiniz.

BİNAMIZDA 2/3 ÇOĞUNLUK SAĞLADIĞIMIZDA KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE BİNAMIZI YENİLEYEBİLİR MİYİZ?
Kentsel dönüşümden yararlanmanın ilk adımı binanız için Deprem Risk Raporu almaktadır. Deprem Risk Raporu için 1 Binadan 1 kişinin Antakya İlkcan Kentsel Dönüşüme başvuruda bulunması yeterli. Bina Deprem Risk Raporunun Bakanlıktan onayı çıktıktan sonra bina malikleri hisse bazında 2/3 oranında çoğunluk ile Binalarının yeniden inşaası, bina inşaatını kime yaptıracakları, daire paylaşımları, ne zaman binalarını inşaa ettireceklerine, kentsel dönüşüm kredisi veya kira yardımı kullanıp kullanmayacaklarına, kat karşılığı binayı yaptırmaya BİNA ADINA KARAR VEREBİLİRLER.

Antakya İlkcan Kentsel Dönüşüm OLARAK ESKİ BİNANIZDAN, YENİ BİNANIZIN İSKANLI DAİRE TAPUSUNA KADAR SİZLERE 12 ADIMDA KENTSEL DÖNÜŞÜM HİZMETLERİ & DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VERİYORUZ. TÜM ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ İLE SİZLERİN YANINIZDAYIZ.